Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.

Obowiązek informacyjny wynikający z Ustawy z dnia 16 listopada 2012 r. o zmianie ustawy – Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw.

Wyłącz komunikat

 
 
politechnika
AKTUALNOŚCI
29-05-2015

Seminarium naukowe EMC

fot.  Piotr Jankowski-Mihułowicz
fot. Piotr Jankowski-Mihułowicz

W dniu 12 maja 2015 Zakład Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych (ZSEiT) zorganizował wspólnie z firmą Würth Elektronik Polska seminarium naukowe poświęcone aspektom kompatybilności elektromagnetycznej w projektowaniu innowacyjnych rozwiązań przetwornic impulsowych AC-DC i DC-DC. Spotkanie to odbyło się pod patronatem Dziekana Wydziału Elektrotechniki i Informatyki dr-a hab. inż. Grzegorza Masłowskiego Prof. PRz oraz Polskiej Sekcji IEEE EMC–S.

W seminarium wzięli udział przedstawiciele piętnastu regionalnych firm z województwa podkarpackiego i małopolskiego oraz pracownicy Politechniki Rzeszowskiej. Seminarium było prowadzone przez mgra inż. Lorandta Fölkela, inżyniera aplikacyjnego z firmy Würth Elektronik eiSos GmbH & CO. KG, który wprowadził jego uczestników w problematykę projektowania przetwornic AC/DC i DC/DC. Komponenty te są integralną częścią każdego urządzenia zasilanego z sieci elektroenergetycznej, baterii, akumulatorów itp. zasobników energii. W dwunastu tematycznych blokach wspartych prezentacjami praktycznymi, prowadzący pokazał jakie błędy najczęściej popełniane są przez inżynierów aplikacyjnych i jak ich unikać. Na przykładzie aplikacji firmowych prowadzący zaprezentował innowacyjne rozwiązania układowe firmy Wurth Elektronik w obszarze odzysku energii elektrycznej i jej bezprzewodowego przekazywania do urządzeń mobilnych. W przerwach uczestnicy mieli możliwość dyskusji i zapoznania się wybranymi elementami, podzespołami i demonstratorami oferowanymi przez firmę.

 

Katedra Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych 2017