Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.

Obowiązek informacyjny wynikający z Ustawy z dnia 16 listopada 2012 r. o zmianie ustawy – Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw.

Wyłącz komunikat

 
 
politechnika
AKTUALNOŚCI
27-06-2014

Międzynarodowy Dzień Elektryki 2014 i rok Kazimierza Szpotańskiego

Prezentację otworzył oraz koordynował jej przebieg Kierownik Zakładu dr hab. inż. Jerzy Potencki, prof. PRz.
Prezentację otworzył oraz...
Historię powstania i rozwoju laboratoriów przedstawił prof. dr hab. inż. Włodzimierz Kalita.
Historię powstania i rozwoju...
Laboratorium EMC i realizowane prace badawcze w tej dziedzinie, zaprezentował dr inż. Wiesław Sabat.
Laboratorium EMC i realizowane...
Laboratorium RFID, wraz z omówieniem interdyscyplinarnej, obszernej tematyki badawczej w dziedzinie tej techniki, zaprezentował dr inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz.
Laboratorium RFID, wraz z...
Wielotematyczne laboratorium mikro- i nanotechnologii elektronicznych, wraz z zaawansowanymi badaniami, przedstawił dr inż. Mariusz Węglarski.
Wielotematyczne laboratorium...
W czasie uroczystego spotkania, za zasługi dla polskiej elektryki, prof. Włodzimierz Kalita otrzymał z rąk Prezesa OW SEP Bolesława Pałaca, Medal Kazimierza Szpotańskiego, współzałożyciela SEP, organizatora polskiego przemysłu elektrotechnicznego.
W czasie uroczystego spotkania, za...

18 czerwca 2014 r., podczas spotkania zorganizowanego przez Oddział Rzeszowski Stowarzyszenia Elektryków Polskich z okazji Międzynarodowego Dnia Elektryki 2014 i roku Kazimierza Szpotańskiego, zaprezentowano, w połączeniu ze zwiedzaniem, zespół nowoczesnych laboratoriów naukowych: kompatybilności elektromagnetycznej EMC, techniki radiowej identyfikacji obiektów RFID oraz mikro- i nanotechnologii elektronicznych HYBRID w Zakładzie Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych Politechniki Rzeszowskiej. Omówiono wyniki aktualnych prac badawczych realizowanych na bazie tych laboratoriów, w zakresie techniki RFID, EMC oraz mikro- i nanotechnologii elektronicznych. Część zaprezentowanych prac została zrealizowana w ramach projektu pt. „Synteza autonomicznego identyfikatora półpasywnego, dedykowanego do pracy w wielokrotnych, dynamicznych systemach RFID”, finansowanego przez NCBR w ramach I PBS (nr PBS1/A3/3/2012). W pracach badawczych wykorzystano aparaturę zakupioną w wyniku realizacji projektów: „Rozbudowa infrastruktury naukowo-badawczej Politechniki Rzeszowskiej”, nr POPW.01.03.00-18-012/09, współfinansowanego ze środków UE w ramach PO RPW 2007-2013, Priorytet I, Nowoczesna Gospodarka, Działanie 1.3, Wspieranie Innowacji, "Budowa, rozbudowa i modernizacja bazy naukowo-badawczej Politechniki Rzeszowskiej", nr UDA-RPPK.01.03.00-18-003/10-00, współfinansowanego ze środków UE w ramach RPO WP 2007-2013.
 

Katedra Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych 2017